5. mail toimunud 37. Kuressaare Linnajooks sai tänu paljudele spordihuvilistele ja ilusale ilmale edukalt ajalukku jookstud. Erinevaid distantse oli esialgsetel andmetel läbimas 1281 osalejat – 10 km jooks 251, 5 km jooks 503, lastejooks 257 ja matk 270. Tänu liitumisele Selveri Linnajooksude sarjaga, oli oluliselt kasvanud mandrilt saabunud osalejate arv ja seda eriti 10 km distantsi osas.

Vaatamata mandrimeeste kohalolule, suutis eelmise aasta võitja Ando Õitspuu (JK Sarma) 10 km distantsi ajaga 32.39,2 taas võita. Talle järgnesid Marek Nõmm (Duncan, aeg 32.50,4 ja Kaupo Sasmin (33.00,1). Naiste 10 km distantsi võitis Liliana Torn (Täppsportlased), kes on samuti pärit Saaremaalt ning tema ajaks märgiti 38.21,6 . Naiste arvestuses sai teise koha Kaire Matson (41.20,4) ja kolmas oli Silja Jürs (Sparta, aeg 42.34,6).

Meeste 5 km distantsi võitis Sparta klubi esindaja Hardy Kaska ajaga 18.25,2. Talle järgnesid Mairo Mändla (Kivi CB Trading OÜ) ajaga 18.37,9 ja Kristjan Enno (Telia SK) ajaga 18.43,8. Naiste 5 km võitjaks tuli Õnnely Rahu (Leisi KK) ajaga 22.19,5. II koha sai Jaanika Rahu ajaga 22.47,8 ja kolmas oli Taimi Kangur (Leisi KK) 22.52,9.

Tegu oli taaskord Saaremaa osavõturohkeima tervisespordi üritusega ning loodetavasti jäid päevaga rahule nii osavõtjad kui ka pealtvaatajad. Lisaks ilusale ilmale aitas meelolu üleval hoida ka Kuressaare Linnaorkester.

Linnajooksu korraldajate esindaja Mati Mäetalu märkis, et vaatamata väikestele viperustele ajavõtuga, läks päev igati korda. „Oleme väga rahul, et liitusime Selveri Linnajooksude sarjaga, sest sarjas olek tõi kaasa oluliselt laiema turunduse väljaspool Saaremaad ning meelitas kohale ka rohkem jooksuhuvilisi mandrilt. Eriti oli seda märgata 10 km distantsil, kus võrreldes eelmise aastaga kasvas osalejate arv 91 jooksja võrra,“ tõdes Mäetalu.

„Samuti panid tänu sarjaga liitumisele linnajooksule õla alla ka uued toetajad Sportland, Viking Line ja Selver. Ja kuigi esialgsetel andmetel oli osavõtjaid võrreldes eelmise aastaga vaid kuus inimest vähem, võib ürituse lugeda kindlasti kordaläinuks. Osalejate arvu suhtes mängis oma osa ka samal päeval toimunud üle-eestiline talgupäev,“ kommenteeris Mäetalu.

Suured tänud kõikidele toetajatele, koostööpartneritele, vabatahtlikele abilistele ja Saaremaa Spordikooli korraldustiimile! Järgmine, arvult 38. Kuressaare Linnajooks toimub laupäeval, 04. mail 2019. aastal ning kõik jooksuhuvilised on siis taas Kuressaarde oodatud!