1. KURESSAARE LINNAJOOKS

JUHEND

Linnajooksuga jätkatakse väljakujunenud traditsioone, tähistatakse Kuressaare linna sünnipäeva ja propageeritakse tervislikku liikumist. Linnajooks kuulub Kuressaare linna terviseliikumise sarja LIIKUDES TERVEMAKS.

I Korraldamine

Kuressaare Linnajooksu korraldab Saaremaa Spordikool koostöös erinevate koostööpartneritega.

II Aeg ja koht

1. Kuressaare Linnajooks toimub laupäeval, 06. mail 2017.a.

Ühisstart kell 12.00 (lastejooksud kell 10.30) Lossi tänaval ja finiš Raekoja platsil.

AJAKAVA:  09.00 – 11.00 registreerimine Kuressaare Kultuurikeskuses

09.00 – 10.00 lastejooksu registreerimine Kultuurikeskuses

10.30        lastejooksu soojendus

10.40        lastejooksu start

11.00        tõukeratta loos lastejooksus osalejate vahel

11.45              soojendusvõimlemine stardipaigas

12.00              linnajooksu start koos kepikõndijate ja matkajatega

14.00              autasustamine Raekoja ees

III Distantsid

Linnajooksu distantsideks on 5km, 10 km ja lastejooks 200m. Distantside läbimisviisid on jookmine, kepikõnd ja matkamine.

Rajad kulgevad valdavalt asfalt- ja kõvakattega pinnasteel (tervisepargis hakkepuidu kattega pinnastee). Lastejooks toimub asfaltkattega tänaval. Rajad on tähistatud, läbimise võimalused on järgmised:

• Distants 5 km. Distantsi läbimine ilma ajavõtuta, osaleja number roheline. Jooksutrassil on üks joogipunkt + jook finišis. Start ajale läbijate järel kell 12.00.
  • Distants 5 km. Distantsi läbimine ajale, osaleja number kollane. Jooksutrassil on üks joogipunkt + jook finišis. Start kell 12.00.
  • Distants 10 km. Distantsi läbimine ajale, osaleja number sinine. Jooksutrassil 2 joogipunkti + jook finišis.
  • Distants 200m lastele. Marsruut Lossi tänav – Raekoja plats. Jooks ilma ajavõtuta. Kõigil osalejad, kes ei osale 5km distantsil, saavad osaleja numbri numbriga 1. Kui osaletakse ka pikemal distantsil, läbitakse lastejooks kollase või rohelise numbriga.

IV Registreerimine

Eelregistreerimine toimub Kuressaare Spordikeskuses 24.aprill – 05.mai kell 10.00 – 21.00 ning internetis www.kuressaarespordikeskus.ee 24.aprill – 04.mai. Internetis registreerinutele numbrite väljastamine spordikeskuses ja jooksupäeval sekretariaadis. Eelregistreerimine on kõigile osalejatele kõikidele distantsidele tasuta!

Jooksupäeva hommikul toimub numbrite väljastamine ja registreerimine kell 9.00 – 11.00, lastejooksule kell 9.00–10.00. Jooksupäeva hommikul on põhidistantsidele  (5km ja 10km) registreerimine tasuline! Tasu suurus 2 eurot osaleja kohta!

Linnajooksu sekretariaat asub võistluspäeva hommikul Kuressaare Kultuurikeskuses.

V Osavõtjad

Osalema on oodatud kõik jooksuhuvilised, samuti kepikõnnihuvilised ja tervisesportlased, kes läbivad 5 km distantsi jalutades või matkates. Osalejate hulgas, kes ei läbi distantsi ajale, paremusjärjestust ei selgitata. Iga jooksust osavõtja vastutab oma tervisliku seisundi eest ise. Jooksudistantsidel saadab osalejaid meditsiinilise teenistuse auto.

Vanuseklassid:

* Lastejooks               P ja T   2010.a. sündinud ja nooremad

* 5 ja 10 km                P          1999.a. sündinud ja nooremad

T          1999.a. sündinud ja nooremad

NS       1982.a. sündinud ja vanemad

MS      1977.a. sündinud ja vanemad

N   1998 – 1983.a. sündinud

M  1998 – 1978.a. sündinud

Osavõtja meelespea:

• number tuleb kinnitada rinnale ja number peab olema finišeerides nähtav;
  • riided ja kotid saab jätta Kuressaare Kultuurikeskuse garderoobi;
  • pesemisvõimalus pärast jooksu Kuressaare Spordikeskuses

VI Autasustamine

Kõiki linnajooksul osalejaid tänatakse medaliga. Kahe distantsi läbimise puhul (lastejooks ja 5km), saab osaleja ühe medali ning see antakse osalejale üle peale pikema distantsi läbimist

Lastejooksu osalejaid autasustatakse diplomi ja medaliga.

Mõlema jooksudistantsi kolme parimat mees- ja naisjooksjat; kolme parimat poissi ja tüdrukut ning kolme parimat naisseeniorit ja meesseeniorit autasustatakse eriauhinna, karika ja diplomiga.

Muud eriauhinnad:

• aktiivsem kool (karikas ja Spordikeskuse kinkekaart 60 EUR);
  • aktiivsem linna asutus (karikas ja Spordikeskuse kinkekaart 60 EUR);
  • aktiivsem linna spordiklubi (karikas ja Spordikeskuse kinkekaart 60 EUR);
  • vanim põhidistantsil (5 ja 10 km) osaleja.

Jooksu parimate autasustamine toimub kell 14.00 raekoja esisel platsil

Soovi korral väljastatakse distantsi ajale läbinud osalejale Kuressaare Spordikeskusest osaleja diplom, kuhu on peale kantud osaleja nimi, koht ja aeg. Diplomeid väljastatakse linna sünnipäevanädalal, 08.-14. mai.

Kõigi lastejooksudest osavõtjate vahel loositakse välja tõukeratas.

Kõigi linnajooksu põhidistantsidest osavõtjate vahel loositakse välja jalgratas.

VII Info

Jooksu korraldaja on Saaremaa Spordikool