Eesti kergejõustiku mitmevõistluse meistrivõistlustel 05.-07. augustil Rakvere staadionil võitis tüdrukute B-klassis kuldmedali Marilis Remmel, kes püstitas seitsmevõistluse tipptulemuse.

Marilis Remmel kogus 5137 (14,81; 1.68; 10.52; 26,66; 5.47; 48.90; 2.37,19) punkti ja tema võit oli kindel, sest teise koha saanud Emely Karhu kogus 4386 ja kolmas Marleen Mülla 4171 punkti.

Treener Virge Treiel ütles, et Marilis Remmel ületas Margit Kalki nimel olnud Eesti tippmargi, kuid Grete Šadeiko nimel olevast Eesti rekordist jäi puudu 60 punkti. Erinevus on tõkkejooksu tõkete vahes. „Eesti rekord oli Marilisi eesmärgiks,“ rääkis Treiel, lisades, et rekordid on tugevad ja nii lihtne neid ületada ei ole.

Lisaks kogusummale püstitas Marilis Remmel isiklikud rekordid veel kõrgushüppes, odaviskes ja 800 m jooksus. Virge Treieli sõnul ei teinud Marilis Remmel siiski maksimaalset võistlust ja varu jäi veel sisse.

„Selles vanuses jääb alati võimalus paremateks tulemusteks,“ selgitas treener. „Kuulitõukes jäi tal umbes meetrine varu, kaugushüpe ei olnud ideaalne ja ka tõkkejooksus jäi natuke puudu.“