Saaremaa Spordikoolis on õppeprogrammis 6 ala – judo, laskmine, kergejõustik, korvpall, purjetamine ja võrkpall. Lisaks alustab 2017/18 õppeaastast tegutsemist ka üldkehalise treeningu õppegrupp, kuhu on oodatud VII-IX kl õpilased.

Õppeaasta 2017/18 gruppide komplekteerimine juba käib ning õpilasi saab treeningrühmadesse registreerida õppeaastaringselt (vabade kohtade olemasolul). Täpsema ülevaate õpperühmade suunitlustest ja treeningaegadest leiab Kuressaare linna huvihariduseregistrist aadressil https://huviharidus.kuressaare.ee

Õppeperioodid on spordikoolis järgmised:

Korv- ja võrkpall, judo, laskmine, üldfüüsiline treening  01.09. – 31.05.

Purjetamine  01.11. – 30.09.

Kergejõustik  01.09. – 31.08.

2017/18 õppeaastal on avatud treeninguteks 30 õpperühma.

Õppegrupid tegutsevad kolmes astmes:

1. Algettevalmistuse aste

2. Õppe-treeningaste

3. Meisterlikkuse aste

Saaremaa Spordikooli õpilased esindavad spordikooli erinevate vanusegruppide Eesti tiitlivõistlustel ja võistlussarjades. Saaremaa Spordikooli nime all osaletakse võistlustel võrk- ja korvpallis, laskmises ning judos. Purjetajad osalevad võistlustel Saaremaa Merispordi Seltsi  ja kergejõustiklased Kergejõustikuklubi Saare nime all. Saaremaa Spordikooli esindamist viimatinimetatud aladel kahjuks vastavate alaliitude põhikirjad ei võimalda.

Tulemusi võistlustelt leiab spordialade linkide alt.