Saaremaa Spordikool sai Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) poolt korraldatud Varaait vol 14 projektikonkursi raames purjetamisele toetust 3980 eurot.

Koostöös Kuressaare Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajatega ja Saaremaa Spordikooli treeneritega on projekti peaeesmärgiks väärtustada Eesti mereharrastust ja osutada tähelepanu merega seotud
traditsioonidele. Koostöö sihtgrupiks on gümnaasiumi algklassi õpilased, kelledele korraldatakse koostöös spordikooli treeneritega purjetamise algõpetuse kursused.
Algõpetuse õppe moodustavad mereohutuse, purjetamise põhiteadmiste, tehniliste oskuste ja paadi
seadistamise, purjetamise väljaku, merel liiklemise ning ilma tundmise õpetus. Purjetamise algõpetus on läbi selle projekti kujunenud üheks osaks Kuressaare Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õppekavast.

Sarnane koostöö on kahe kooli vahel toiminud juba kaks aastat, nüüd annab koostöö jätkamisele lisaväärtust juurde ka uus varustus. Saadud toetuse eest ostetakse juurde 5 purje ja 5 komplekti taglase varustust.

Eelnevatel aastatel on Eesti Noorsootöö Keskus läbi Varaaida toetusfondi toetanud spordikooli laskmise varustuse uuendamist.