Saaremaa spordikooli võistkond võitis 30.01-01.02 Viljandis toimunud kuni 20-aastaste noormeeste EVF karikavõistluste esimese finaalturniiri alistades kõik vastased.

„Eks me kõik ootasime seda võitu,“ rääkis treener Asko Esna. „Poisid on hakanud taktikaliselt küpselt mängima ja nad saavad aru, mida ma mängijatelt väljakul nõuan. Poistel on oma missioon teada ja mängujoonisest hoiti kinni.“

Teel karikavõidule võitis Saaremaa SK Pärnu VK/SK 3:0 (-12, -21, -18), Selver Tallinn I 3:0 (19, 32, 18), Võru SK 3:1 (-20, 26, -14, -17) ja Viljandi SK 3:0 (21, 22, 16) ning nii mindi otsustavas kohtumises vastamisi samuti täiseduga mänginud Tallinna VK Täht võistkonnaga. „Me läksime ikka võidu peale,“ tunnistas Asko Esna. „Oli teada, kuidas nad mängivad ja püüdsime asjad enda kasuks keerata.“

Esimese geimi saarlased kaotasid 17:25, kuid järgmised kolm kuulusid juba meile 33:31, 25:21 ja 25:23. „Poisid olid algul kuidagi krampis,“ märkis Esna. „Teise geimi keskel hakkas blokk tööle, kaitse töötas, serv oli efektiivne ja poisid hakkasid mängima nii nagu tahtsin.“

A-vanuseklassi noormehed kohtusid viimati oktoobris, kui peeti Eesti karikavõistlusi. Pärnus toimunud turniiril tuli esimeseks Saaremaa Spordikool, teiseks Võrkpalliklubi Täht Tallinn ja kolmandaks Pärnu Võrkpalliklubi/Spordikool.

Nüüd on ees veel Eesti meistrivõistlused ja Asko Esna sõnul on jackpoti saamiseks vaja olla parim ka sellel turniiril. „Kerge ei saa see olema,“ tunnistas treener, lisades, et kõik tahavad saarlasi kotti panna. „Peame nüüd puhkama, aga ka vormi hoidma Muhu ja Saaremaa meistrivõistlustel. Meil on potentsiaali veel juurde panna ja kõikides mänguelementides on veel varu.“

Poisid EVF karikal

Võistkond mängis kooseisus: Kardo Liitmäe, Marek Kesküll, Martin Meerits, Tanel Niitmets, Karl-Romet Uljas, Saimon Moondu, Sander Süld, Romet Algo, Sander Tiits, Karli Allik, Alari Saar ja Cris-Karlis Lepp. Treener oli Asko Esna.

Palju õnne kõigile asjaosalistele!!!