Saaremaa Spordikooli U-16 noormehed mängisid 19.-21. veebruaril Rakveres U-16 EVF Karikavõistustel ja saavutasid 20. võistkonna konkurentsis väga hea 5.koha.

Esimeses vastasseisus mindi vastamisi kogu turniiri ühe parema võistkonna Pärnu SK-ga ja kaotati 2-0. Teises mängus oli vastasteks SK Tats Tallinn I ja peale esimest saarlaste geimivõitu võttis siiski mängu favoriit oma ja kaotus 2-1. Teisel päeval oli kavas kolm kohtumist. Esimeses kohtumises mindi vastamisi kohalike Rakvere noormeestega. Esimene geim oli põnev aga napp kaotus oli tõsiasi. Teises geimis olid mänguohjad kindlalt vastase käes ja kaotati 2-0. Järgmises mängus tuli rinda pista Võru SK-ga ja selle suutsid Saaremaa SK poisid endi kasuks kallutada ja sellega ka esimene mänguvõit 2-0. Õhtuses mängus kaotati 2-0 Selver Tallinn SK I võistkonnale. Kolmandal päeval oli kaalul palju ja saarlased oli igati motiveeritud, et turniir edukalt ja hästi lõpetada. Esimese mängus Pärnu SK II vastu läks vaja kaht geimi ja tasuks kindel 2-0 võit. Teises pühapäevases kohtumises suudeti samuti alistada 2-0 tulemusega Selver Tallinn SK II.

Saaremaa SK treener Asko Esna: „ Enne turniiri oli meie seis väga nukker, sest palju poisid oli erinevatel põhjustel puudu. Suutsime oma mängu siiski täitsa korralikult käima saada ja mul on poiste üle väga hea meel. Tahaks loota, et Eesti Meistrivõistlusteks saaksime ka tervikliku võistkonnaga mängida. Müts maha kõigi poiste ees, sest kaasas oli isegi need mängijad, kes harjutavad korra või kaks Kärla Põhikooli grupis“.

Võistkonna kapten Karl-Erik Tänav: „Mängudega võib rahule jääda. Võitlesime väga hea viienda koha välja. Terve võistkond andis parima ja enda mäng oli ka korralik. Parima mängu ise tegin Selver Tallinn SK I vastu aga selle kahjuks kaotasime. Parimaks elemendiks oli meil serv aga nõrgimaks lüliks vastuvõtt ja kaitsemäng. Võistkond hoidis väga kokku ja aitasime üksteist igas olukorras, olen meeskonna kaptenina väga õnnelik” rääkis mängumees.

Võistkonnas mängisid: Karl-Erik Tänav, Robin Alba, Oskar Kivi, Tane Tool, Mattias Andreas Kaerma ja Joosep Leemet.

Turniiri paremusjärjestus:

1. Pärnu SK I 14p
  2. SK Tats Tallinn I 12p
  3. Rakvere SK 12p
  4. Selver Tallinn SK I 11p
  5. Saaremaa SK 10p
  6. Pärnu SK II 9p
  7. Selver Tallinn SK II 8p
  8. Võru SK 8p

U-16 vanuseklassi Eesti Meistrivõistlused toimuvad 13.-15.mail Kiilis.