Juhend pdf

37. KURESSAARE LINNAJOOKS

JUHEND

Linnajooksuga jätkatakse väljakujunenud traditsioone, tähistatakse Kuressaare linna sünnipäeva ja propageeritakse tervislikku liikumist. Linnajooks kuulub Kuressaare linna terviseliikumise sarja LIIKUDES TERVEMAKS. Linnajooks on SELVER EESTI LINNAJOOKSUDE sarja üks osavõistlus.

I Korraldamine

Kuressaare Linnajooksu korraldab Saaremaa Spordikool koostöös erinevate koostööpartneritega.

II Aeg ja koht

37. Kuressaare Linnajooks toimub laupäeval, 05. mail 2018.a.

Stardid Lossi tänaval ja finiš Raekoja platsil.

Startide ajakava:

10 km jooksjad kell 13.00

5 km jooksjad kell 13.15

5 km matkajad ja kepikõndijad koheselt peale 5km jooksjate starti

ÜLDINE AJAKAVA:

10.00 – 12.00  registreerimine Kuressaare Kultuurikeskuses

10.00 – 11.00  lastejooksu registreerimine Kultuurikeskuses

11.30    lastejooksu soojendus

11.40    lastejooksu stardid

12.00    tõukeratta loos lastejooksudes osalejate vahel

12.45    soojendusvõimlemine stardipaigas

13.00    10 km jooksjate start

13.15    5 km jooksjate ning matkajate ja kepikõndijate start

15.00    autasustamine Raekoja ees

III Distantsid

Linnajooksu distantsideks on 5 km, 10 km ja lastejooks 200 m. Distantside läbimis-viisid on jooksmine, kepikõnd ja matkamine.

Rajad kulgevad valdavalt asfalt- ja kõvakattega pinnasteel (tervisepargis hakkepuidu kattega pinnastee). Lastejooks toimub asfaltkattega tänaval. Rajad on tähistatud, läbimise võimalused on järgmised:

• Distants 5 km. Distantsi läbimine ajale, osaleja number kollane. Jooksurajal on üks joogipunkt + jook finišis.
  • Distants 10 km. Distantsi läbimine ajale, osaleja number sinine. Jooksutrassil 2 joogipunkti + jook finišis.
  • Distants 5 km. Matkajad ja kepikõndijad. Distantsi läbimine ilma ajavõtuta, osaleja number roheline. Rajal on üks joogipunkt + jook finišis.
  • Distants 200m lastele. Marsruut Lossi tänav – Raekoja plats. Jooks ilma ajavõtuta. Kõik osalejad, kes ei osale 5km distantsil, saavad osaleja numbri numbriga 1. Kui osaletakse ka pikemal distantsil, läbitakse lastejooks kollase või rohelise numbriga.

IV Registreerimine

Eelregistreerimine jooksudistantsidele 01.12.2017 – 31.03.2018 Selveri Eesti Linna-jooksude sarja kodulehel www.jooks.ee/linnajooksud . Eelduseks osalemine vähemalt kolmel sarja üritusel.

Eelregistreerimine linnajooksu kõikidele distantsidele internetis www.saaremaaspordikool.ee  19.veebruar – 04.mai. Internetis registreerinutele numbrite väljastamine spordikeskuses ja jooksupäeval sekretariaadis.

Eelregistreerimine linnajooksu kõikidele distantsidele Kuressaare Spordikeskuses 23.aprill – 03.mai kell 10.00 – 21.00

Jooksupäeva hommikul toimub numbrite väljastamine ja registreerimine linnajooksu sekretariaadis kell 10.00 – 12.00, lastejooksule kell 10.00–11.00

Linnajooksu sekretariaat asub võistluspäeva hommikul Kuressaare Kultuurikeskuses (Tallinna 6, Kuressaare).

V Osavõtutasud

Osavõtutasu on kehtestatud osalejatele, kes läbivad ajavõtuga distantsid (5 km ja 10 km).

Osavõtutasu peavad tasuma osalejad, kes on sündinud 1999.a ja varem. Vabastatud on osalejad sünniaastaga 2000 ja hiljem.

Osavõtutasud:

Registreerimine ajavahemikus 01.12.17 – 04.05.18

10 km – 5 eurot

5 km – 3 eurot

Registreerimine võistluspäeval 05.05.18 kohapeal

10 km – 10 eurot

5 km – 5 eurot

Osavõtutasu ei ole kehtestatud matkajatele ja kepikõndijatele ning jooksjatele, kes on sündinud 2000.a ja hiljem! Osavõtutasu ei ole kehtestatud lastejooksudes osalejatele.

VI Osavõtjad

Osalema on oodatud kõik jooksuhuvilised, samuti kepikõnnihuvilised ja tervisesportlased, kes läbivad 5 km distantsi jalutades või matkates. Osalejate hulgas, kes ei läbi distantsi ajale, paremusjärjestust ei selgitata. Iga jooksust osavõtja vastutab oma tervisliku seisundi eest ise. Jooksudistantsidel saadab osalejaid meditsiinilise teenistuse auto.

Vanuseklassid:

* Lastejooks

P ja T  2011.a. sündinud ja nooremad

* 5 ja 10 km

T     2000.a. sündinud ja nooremad

P     2000.a. sündinud ja nooremad

N     1999 – 1984.a. sündinud

M    1999 – 1979.a. sündinud

NS  1983.a. sündinud ja vanemad

MS  1978.a. sündinud ja vanemad

Osavõtja meelespea:

• number tuleb kinnitada rinnale ja number peab olema finišeerides nähtav;
  • riided ja kotid saab jätta Kuressaare Kultuurikeskuse garderoobi;
  • pesemisvõimalus pärast jooksu Kuressaare Spordikeskuses

VI Autasustamine

Kõiki linnajooksul osalejaid tänatakse medaliga. Kahe distantsi läbimise puhul (lastejooks ja 5km), saab osaleja ühe medali ning see antakse osalejale üle pärast pikema distantsi läbimist

Lastejooksu osalejaid autasustatakse diplomi ja medaliga.

Mõlema jooksudistantsi kolme parimat mees- ja naisjooksjat; kolme parimat poissi ja tüdrukut ning kolme parimat naisseeniorit ja meesseeniorit autasustatakse eriauhinna, karika ja diplomiga.

Muud eriauhinnad:

• aktiivsem kool (karikas ja Spordikeskuse kinkekaart 60 EUR);
  • aktiivsem linna asutus (karikas ja Spordikeskuse kinkekaart 60 EUR);
  • aktiivsem linna spordiklubi (karikas ja Spordikeskuse kinkekaart 60 EUR);
  • vanim osaleja põhidistantsil (5 ja 10 km) osaleja.

Jooksu parimate autasustamine toimub orienteeruvalt kell 15.00 raekoja esisel platsil

Soovi korral väljastatakse distantsi ajale läbinud osalejale Kuressaare Spordikeskusest osaleja diplom, kuhu on peale kantud osaleja nimi, koht ja aeg. Diplomeid väljastatakse linna sünnipäevanädalal, 07.-13. mai.

Kõigi lastejooksudest osavõtjate vahel loositakse välja tõukeratas.

Kõigi linnajooksu põhidistantsidest osavõtjate vahel loositakse välja jalgratas.

VII Info

Jooksu korraldaja on Saaremaa Spordikool