2017. aastal soovib Saaremaa Spordikool koostöös lasteaedade liikumisõpetajate, kehalise kasvatuse õpetajate ja kergejõustiku treeneritega jätkata nüüdseks edukalt juba kaheksa hooaega toimunud spordiürituste sarja Pühapäev Spordiga.

Sarja peamine idee on tekitada lasteaia- ja algkooliealistes lastes huvi sportimise vastu ning suunata neid seeläbi juba varakult sellega tegelema. Sarja raames on neil võimalus lähemalt tutvuda erinevate kergejõustikualadega, põgusalt ka teiste spordialadega (nt korvpall, võrkpall jt). Sarjast osavõtt tuleb kasuks eriti eelkooliealistele lastele, kuna kooli minekuks on neil alad juba tuttavad ning kehalise kasvatuse tundides on head tulemused kergemini saavutatavad.

Sarja teiseks eesmärgiks on tutvustada lastele kergejõustiku, aga ka laiemalt sportimise võimalusi Kuressaare linnas. Väike võistluselement igal etapil motiveerib ehk järgmiseks korraks mõnda ala ka rohkem harjutama. Üritustesarjaga püüame liikumisharrastust noortele peredele lähemale tuua ja igapäevasemaks muuta.

Võistlustel osalevatel lastel on tore võimalus oma võimeid proovile panna teiste eakaaslastega võisteldes ning erinevate etappide järel märgata ka oma sportlike tulemuste arengut. Et etapid ei oleks nagu tavalised koolivõistlused, saavad ka lapsevanemad võtta osa neile mõeldud võistlusaladel, olles seeläbi spordi tegemisega lastele eeskujuks. Peale selle saavad lapsevanemadki meelde tuletada oma kunagisi tulemusi ning võrrelda neid praeguste resultaatidega. Pühapäev Spordiga on suurepäraseks võimaluseks veeta sportlik nädalalõpp koos perega.

2017. aastal on oodatud osalema lapsed, kes on sündinud 2006 ja hiljem. Samuti nende lapsevanemad. Mudilased saavad teiste omavanustega mõõtu võtta 29.jaanuaril, 2. aprillil ja 26. novembril Kuressaare Spordikeskuses kell 11 algavatel võistlustel, kus neil on kavas kaks kergejõustikuala. Lapsevanematele on nendel etappidel kavas üks võistlusala. Kolmandal etapil, 17.septembril (uue kooliaasta alguses) on lastel ja lastevanematel võimalus võistelda kolmel kergejõustikualal kell 11 Kuressaare Staadionil. Kõik laste võistluseks välja valitud spordialad (60m jooks, 175m jooks, kaugushüpe, pallivise, 6.-11.aastastele 60m tõkkejooks, 8.-11.aastastele ka topispallivise ja kõrgushüpe) on neile võimetekohased. Lastevanematele on erinevatel etappidel kavas 60m jooks, kaugushüpe, saapavise ja kuulitõuge.
Kõikidel etappidel algab päev soojendusvõimlemisega ning alade ette näitamisega. Pärast võistlust, enne autasustamist toimub mõne teise spordiala (nt korvpall, võrkpall jt) näidistreening, tutvustavate harjutuste tegemine.

Igal etapil saavad kõik noored sportlased šokolaadimedali ning diplomi oma tulemustega. Lisaks autasustatakse võistlusalade iga vanusegrupi kolme parimat poissi ja kolme parimat tüdrukut väikese meenega. Ka kolm esimest ema-isa igal alal saavad diplomi ja meene.

Peale selle loositakse igal etapil välja kolm loosiauhinda:
1) kõigi sportinud poiste vahel,
2)kõigi võistelnud tüdrukute vahel,
3)sportliku pere auhind, mis loositakse välja võistelnud lapsevanemate vahel.

Jälgi reklaami ja ole kohal, et veeta üks tore pühapäev perega sportides!