Saaremaa Spordikooli õpilased Kätriin Põld (fotol mängija nr.2) ja Robin Alba osalevad 23.-27.novembrini  Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlustel. Tütarlaste 2002/2003 aastal sündinud Eesti koondis mängib turniiri Anapas (Venemaa) ja poeglaste 2001/2002 aastal sündinud Eesti koondis mängib oma osavõistluste Daugavpilsis (Läti).

Saarlane Kätriin Põld on oma taset juba näidanud, kui möödunud kuul Balti Cup-l tunnistati ka saarlane Eesti koondise parimaks mängijaks. Kindlasti kuulub ka Kätriin eelseisval EEVZA turniiril oma võistkonna põhitegijate hulka.

Robin Alba on murdnud ennast nüüd noortekoondisesse ja loodab võimaluse korral ennast just parimast küljest näidata. Eesti koondise saarlasest peatreener Toomas Jasmin on Robinit jälginud juba selle hooaja algusest  ja nüüd  siis saab ka noor-saarlane võimaluse. Robini juhendaja Saaremaal on Asko Esna, kellel on oma õpilase üle väga hea meel. „Robin on sellel aastal väga suure hüppe edasi teinud ja on tunda, kui ka näha, et ta tahab võrkpalli mängida”.

EEVZA turniiri võitja pääseb otse 2017. aasta juulis toimuvatele vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustele.  Teise koha joaks jätkub EM-pileti jaht aprilli keskel toimuvas valiksarja teises ringis.

Noori ja talendikaid võrkpallureid on Saaremaa Spordikoolis alati olnud. See annab ka tunnustust, et noortega tegelevad Ene Kask, Cristin Lepp ja Asko Esna teevad väga head tööd.