18.-20.05 mängiti U16 vanuseklassi Eesti Meistrivõistlused, kus Saaremaa Spordikooli noormehed saavutasid neljanda koha.

Kiili Spordihoones peetud turniiril alistasid saarlased reedel Võru SK ja VK Täht Tallinna 2:0. Laupäeval jäädi alla Selver Tallinn Audentesele 0:2, aga hiljem võideti Tartu SS Kalevit ja Kohila VK 2:0. Turniiri viimasel päeval olid kõik kohad veel lahtised ja oodata oli tuliseid lahinguid. Saaremaa Spordikooli noormehed pidasid pühapäeval esimese kohtumise SK Tats Kiiliga, kellele kaotati napilt 1:2. Enne viimast mängu oli seis aga siiski veel segane ja põnevust jätkus küllaga. Saarlased kaotasid väga põneva ja pingelise mängu Olerex/Veski Mati Tartule 2:0, kusjuures kõik geimid lõppesid Saaremaa Spordikooli poolt vaadatuna 23:25. Poiste treener Asko Esna oli peale turniiri tujust ära, sest medali järgi sai ju sõidetud. „Natuke nõrgemate võistkondadega tegime oma korralikult ära, aga kolmele tugevamale vastu sellel korral ei saanud. Meil olid omad võimalused ka nendes mängudes, mul isiklikult on väga kahju, et siit medalit ei saanud, sest see oli nii lähedal. Sellel hooajal oleme kahel järjestikusel turniiril neljanda koha saanud, aga pole veel suutnud i-le täppi peale panna. Peame järjelikult veelgi rohkem tööd tegema, sest poistes materjali on” lõpetas Esna siiski positiivsel noodil. Saaremaa Spordikooli mängijale, Kaspar Lestale anti üle ja üks neljast turniiri parima mängija tiitlist. U16 noormeeste hooaeg aga pole veel läbi, sest juuni algul sõidetakse Soome, kus toimub Power Cup. Saaremaa Spordikooli tüdrukud mängisid samal ajal aga Pärnus III finaali, kus tuldi viiendale kohale. Neidude turniir ei kulgenud päris nii nagu eelnevalt oli eesmärk seatud, rääkis Cristin Lepp. „Esimesel päeval ei saanud tüdrukud ennast kohe üldsegi mängu lainele. Meil ei toiminud kaitsemäng, tõsted jäid kaugeks ja seejärel rünnak lahjaks” võttis Lepp laupäevase päeva kokku. Pühapäeval aga saadi ka võidurõõmu maitsta, kui võideti kaks kohtumist. Cristini sõnul oli sellel päeval mängupilt parem ja võideldi rohkem. „Eks pikk hooaeg on jätnud ka tüdrukutele oma jälje ja nad on väsinud. Eks treenime edasi ja püüame järgmisel hooajal juba paremini”.

Poisid mängisid koosseisus: Kaspar Lest, Egert Andrejev, Markkus Erin-Uussaar, Tanel Raamat, Gerdo Pool, Mark Jack Buchwald, Tanel Tool, Albert Johan Lepik, Karl-Sander Pirn, Martin Rosljuk ja Laur Palijenko.

Tüdrukud mängisid koosseisus: Marie Puust, Mia Muru, Maria Aleksandra Käesel, Gethe-Maria Roomets, Kaari Liis Pihel, Annabel Metsalu ja Kelly Grahv.