Saaremaa Spordikooli võrkpallinoormehed tulid 10.-12. oktoobril toimunud  U-20 vanuseklassi Eesti karikavõistlustel võitjateks!

Esimeses mängus mindi vastamisi Tartu Premium7/Salva meeskonnaga ja kaotati 0:3 (-20,-20,-21). Spordikooli pallurid tegid palju oma vigu ja eksiti lihtsates olukordades. „Väga kehv esitus meie poolt, vastane ei pidanud ise midagi tegema,“ võttis Saaremaa Spordikooli treener Asko Esna mängu kokku.

Teises kohtumises oli vastaseks VK Täht Tallinn. Väga pikaks ja huvitavaks kulgenud mängu suutsid saarlaste kapteni Karli Alliku juhtimisel võita 3:2 (22,-23,-15,23,17). „Peale esimest mängu tegime oma võistkonnas paar muutust ja see toimis,“ selgitas Esna. „Romet Algo hakkas liberoks ja Sander Süld nihkus esimese tempo koha pealt diagonaalründaja asemele. Emotsionaalselt väga tähtis ja vajalik võit.“

Viiendas geimis olid saarlased veel taga 11:14, aga suutsid vastase matšpallid neutraliseerida. „Võtsin paar riski lõpus ja need toimisid 100%-selt,“ tõdes Asko Esna. „VK Tähe ründajad kasutasid ära olukorra, kui Alari Saar oli eesliinis ja ründasid siis just sealt. Selles seisus saatsin platsile Tanel Niitmetsa, kes suutis blokeerida pealinlaste rünnaku.“

Laupäeva esimeses mängus võtsid saarlased vastu mulgid, kes olid eelmisel päeval pidanud ainult ühe kohtumise. Meie poiste korralik häälestatus ja liidrite resultatiivne tegutsemine andis 3:0 (14, 21, 20) võidu. „Meeskond on hakanud palju paremini mängima ja ise tunnen ennast platsil väga hästi,“ kiitis ründaja ja kapten Karli Allik võistkonda.

Neljandas mängus pisteti rinda Võru Spordikooliga, kes oli suutnud võita just tartlasi, kellele olid meie poisid eelmisel päeval kaotanud. Siiski väga pingeliseks see mäng ei kujunenud, 3-0(20,16,19) mänguvõit meile. Sidemängija Alari Saar: „Taktikaliselt mängisime väga hästi. Esna oli analüüsinud vastaste mängu korralikult ja leidis nende nõrgad kohad üles. Serviga tegime neile palju liiga ja saime blokis rohkesti punkte“ rääkis heledapäine mängumees.

Pühapäevaks oli saarlastel jäänud pidada ainult üks kohtumine Pärnu VK/SK-ga. Väljakuperemeestega mängus kulus paremuse selgitamiseks viis geimi ja tulemuseks 3:2 (20,-23,14,-23,10) võit.

„Vastane mängis täpselt nii nagu kõik eelnevadki kohtumised ja ei teinud midagi teisiti,“ rääkis Esna pärast kohtumist. „ Terve mäng oli väga närviline, sest kaalul oli palju. Näiteks Karli Allik sai kollase ja Cris-Karlis Lepp lausa punase kaardi. Meil oli võimalus juba neljandas geimis mängu saatus ära otsustada, aga kahel rünnakul eksisime“.

Kokkuvõttes oli Saaremaa Spordikooli treener poistega väga rahul: „ Esimene mäng läks ainult aia taha aga siis hakkasime järk-järgult palju paremini mängima. Iga mängumees näitas, milleks ta on suuteline ja võistkonna liidrid esinesid hästi“.

Karikavõitjad sügis 2014 U-20

Võistkond mängis koosseisus: seisavad vasakult Cris-Karlis Lepp, Saimon Moondu, Karli Allik, Tanel Niitmets, Martin Meerits, Sander Süld, treener Asko Esna; eesrivis Alari Saar, Romet Algo, Karl-Romet Uljas ja Marek Kesküll.

Palju õnne kõigile mängijatele ja nende treener Asko Esnale!

Vaata ka Saaremaa Sporisõbrast