Eesti Meistrivõistluste Lääne regiooni noormeeste U-14 vanuseklassi II tsooniturniir toimus 13.aprillil Kuressaare Spordihoones.

Võistlustest oli osavõtmas võistkonnad Saaremaa Spordikoolist, Pärnu Spordikoolist ja Kuressaare Gümnaasiumist. Alagruppidest väljusid võitjatena kaks Saaremaa Spordikooli võistkonda. Poolfinaalid olid tulised aga saarlaste võistkonnad oli grammi võrra tugevamad ja omavahel jagati ära ka kaks esimest kohta. Sellel korral oli klass omaette Saaremaa SK I võistkond, kes üheski mängus vastastele palju võimalusi ei jätnud. Kolmanda ja neljanda koha mängus võtsid omavahel mõõtu Pärnu SK I ja KG I võistkonda. Pärnakate mäng oli natuke mitmekülgsem ja seega saavutati kolmas koht. 5.-6. koha kohtumises võidutses Saaremaa SK III võistkond võiduga Pärnu SK III üle. 7.-8. koha selgitasid Pärnu SK ja KG II. Kuressaare Gümnaasiumi II võistkond oli servidel edukas ja saavutati 7. koht. 9.-10. koha kohtumises said oma esimese võidu Saaremaa SK IV võistkond Pärnu SK IV üle.

Saaremaa Spordikooli võistkondade treener Asko Esna: „ Esimese võistkonna edu oli eeldatav aga II võistkond tegi väga positiivse üllatuse. Midagi enneolematut poisid küll ei teinud aga turniirilt-turniirile käimine hakkab järjest rohkem ka mängupildis väljenduma. Meie kolmas võistkond mängis ka korralikult ja tasuks igati hea viies koht. Kõige nooremad poisid said selles vanuses oma esimese võidu ja seda oli näha ka nende silmist, et töö mida olme teinud on hakanud vilja kandma”.

Saaremaa Spordikooli kaks võistkonda on sisuliselt taganud omale koha Viljandis peetavale finaalturniirile.

Saaremaa SK I: Tanel Tool, Tanel Raamat, Markkus Erin-Uussaar, Laur Palijenko ja Kaspar Lest.

Saaremaa SK II: Joosep Kobin, Albert-Johann Lepik, Gendro Umber, Martin Rosljuk ja Egert Andrejev.

Saaremaa SK III: Uku Kirs, Reno Valdmets, Hendrik Rüütel, Oliver Oolup ja Lauri Sepp.

Saaremaa SK IV: Karl Liiva, Richard Keerd, Siim Tiitson, Kauri Bõstrov ja Jesse Esna.