Lihavõtete aegu osalesid spordikooli korvpallipoisid Soomes Lahti linnas toimunud rahvusvahelisel korvpalliturniiril Easter Tournament. 21. korda peamiselt juunioridele mõeldud korvpallivõistlusele oli tulnud üle saja võistkonna üheksast erinevast riigist.

Ka saarlased on harjunud sellel võistlusel käima ja seekord osaleti festivalil 1999.a. ja hiljem sündinud noormeestega. Võistkonnas mängisid lisaks Saaremaa Spordikooli poistele ka kaks Kihelkonna poissi Vesse SK ridadest.

Selles vanuseklassis oli üles antud seitse noormeeste võistkonda, kes kolmel päeval toimunud turniiril ringsüsteemis kõik isekeskis läbi mängisid.
Esimeses mängus ristati kohe mõõgad soomlaste Kouvoti võistkonnaga. Paraku tuli leppida üheksapunktilise kaotusega 34:43.

Järgmised neli mängu võideti aga kindlalt. Jymy alistati 48:34, Lahti Namika 51:36 Vaasan Salama 73:21 ja Pyrintö 54:17. Turniiri viimasel päeval mindi vastamisi KaU võistkonnaga, et selgitada turniiri teise ja kolmanda koha omanikud.

“Kas oli medal käes või jätsid eelmised mängud oma jälje, aga me ei suutnud KaU vastu oma mängu kuidagi käima saada, mängisime kuidagi tujutult ja nii tuli vastu võtta kaotus 35:49. Kolmas koht on muidugi kordaminek meie võistkonna jaoks, kuid ikkagi jäävad veidi kripeldama kaks kaotatud mängu. Kedagi eraldi ma meie võistkonnast seekord välja ei tookski. Terve sats mängis korralikult ja igaühel oli selles oma roll täita,” kommenteeris võistkonna peatreener Enn Laanemäe.

Võistkonnas mängisid Robin Mäetalu, Mart Truu, Harles Herman Ojasaar, Kristo Püüding, Sander Moondu, Karmo-Ummar Rander ja Sander Lonks.

Fotosid festivalist saab vaadata pildigaleriist.