Pärnu rannas peeti 1.-2.juulil Shell rannavolle festival, kus kahel päeval selgitati välja kõikide vanuseklasside parimad. Saaremaa Spordikoolid noored võrkpallurid olid esindatud nii poeglaste kui ka neidude arvestuses.

U20 vanuseklassis noormeeste osas võidutsesid Cris-Karlis Lepp ja VK Täht mängija Dmitri Korotkov, kes alistasid kõik vastased mäekõrguselt. Cris-Karlis Lepp rääkis peale turniiri: „Väga mänguks ei läinud ühegi vastasega ja surusime igas mängus kohe oma tahtmise peale. Oleme Dmitriga küll vähe saanud koos trenni teha, aga iga mänguga läheb üksteise mõistmine paremaks”.

U20 neidusid oli Shelli festivalil osalemas kümme paari. Veerandfinaalis küll kaotanud, aga finaali võitnud Gerli Gull ja Ingrid Kiisk(Tartu Premium77Salva mängija) said finaalis jagu Eesti Rannavolle koondise mängijatest. Gerli Gull vahetult peale võitu: „ Sellel aastal pole ma väga palju rannavollega tegelenud. Teen vaheaasta, et taaskord leida võrkpalli vastu see armastus. Vahepealsetel aastatel olin kogu aeg võrkpalli sees ja see hakkas lõpuks väga ära väsitama ja tekkis tüdimus. See, et turniiri võitsime on ikka super tulemus” rääkis Gerli.

U18 noormeeste osa mängisid Sander Õispuu ja Rauno Rauniste, aga sel korral mänguvõiduni ei jõutud. Sander mõtliskles peale kaht kaotust: „Oleme Raunoga küll rannas trenni teinud, aga ju siis liiga vähe. Käime mõlemad tööl ja igapäevaselt ei jõu rannaliivale. Tahtmine on küll kõva, aga kusagilt tuleb reaalsus siiski vastu”.

U16 neidude turniirist võttis osa kaks paari – Kätriin Põld ja Karoli Mägi ning Tregetter Ling ja Maike Kadaja. Põld/Mägi mängisid väga südikalt ja saavutasid 33 paari seas 13.koha. Ling/Kadaja mängumootor töötas natuke paremini ja lõpuks jõuti 11.kohani. Kätriin Põld turniiri lõppedes: „ Lõpus pidime kaks mängu järjest mängima ja see maksis meile ka viimases kohtumises valusalt kätte, sest õues oli väga palav ilm. Üks-kaks võitu oleks tahtnud rohkem saada, aga üldiselt jään rahule”. Tregetter võttis turniiri kokku nii: „Võistluse algus soosis meid väga, sest saime kaks kerget võitu järjest, aga siis tulid juba vastu väga tugevad vastased ja kahjuks pidime leppima kaotusega. Kõige enam parandamise ruumi näen servi vastuvõtul, aga rahule jääme koos Maikega just oma servi osas”.

U16 noormehi oli tulnud Shelli rannavolles festivalist osavõtma tervenisti 21 võistkonda. Saaremaa Spordikooli noormehed Robin Alba ja Karl-Erik Tänav saavutasid siin 11.koha. Robin Alba peale viimast mängu: „ Esimene mäng oli meie poolt kõige parem mäng sellel turniiril. Teistes mängudes ei saanud me kuidagi oma vastuvõttu paika ja pidime mängu kaotusega leppima. Oleksime lootnud natuke kõrgemat kohta, aga eks teeme trenni edasi” rääkis mängumees.