Eesti Punase Risti Saaremaa Selts koos Saaremaa Spordiliit kutsuvad liikuma! Olgu see liikumine kõnd, jooks või midagi vahepealset; kas tegid viimati trenni eile või 10 aastat tagasi, ei ole oluline. Punase Risti jooks on osa ka “Liikudes tervemaks” etapist!

https://www.facebook.com/events/950451023294220

Sel aastal rõõmustab meid kohalolekuga Superstaari saate finalist Marta Lotta Kukk!

NB! Palun registreeri oma osalemine postituse all olevas ankeedis. Eriti oluline klassijooksudel, sest tänavu ootab kõiki osalejaid finišis ka väike meene.

Ootame osalema nii kogenud sportlasi kui ka rahvasportlasi, peresid, vankritega emmesid-issisid, lapsi ja kõiki, kes lihtsalt naudivad liikumise võlu. Vankritega ei pea minema suurele ringile, vaid teha ka ühe või mitu väiksemat.

Põhidistants on 5 km ning võid võistlustulle asuda (saad numbri ka rinda ja võtame aega kah) või kõndida ilma ajavõtuta.

Muidugi paneme ka sel aastal rõhku sellele, et lapsed liikuma saada. Ja eriti tore, kui see liikumine looks klassis ka natuke ühtsustunnet ja teineteise motiveerimist ning toetamist, mistõttu kutsume kõiki õpetajaid koos oma klassidega samuti jooksust/kõnnist osa võtma. Präänikuks on asjaolu, et suurima aktiivsuse % klass saab ka auhinna. Piletitega varustavad meid Thule Koda (kinopiletid) ning Johan Spa! Lisaks on veel üllatusi ka 🙂

Lastele pakub meelelahutust Batman isiklikult. Lisaks saab tantsida, möllata õhupallimajas, teha hiigelmulle, pildistada, uudistada põnevaid sisevaateid inimkehasse ja muidugi niisama mängida.

Kogunemine rekultiveeritud Kudjape prügilas Pähklimetsa tee ääres – Kuressaare Discgolfi pargis.

AJAKAVA:

Klassijooksul osalejate kogunemine 17.15

17.45 START lasteaialapsed + 1-4 klassijooksu start (800 m)
18.00 START 5-9 klassijooks (2×800 m)

Põhijooksu kogunemine 18.00

18.30 START 5 km põhijooks + kõndijad

KLASSIJOOKSUD:
Registreerimislink: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfaPuX30jKANK…/viewform

DISTANTSID:
1-4 kl + lasteaiapõnnid: ~800 m (1 mäe ring)
5-9 kl: ~1600 m (2 mäe ringi)

Osalejad panevad kohapeal kirja oma nime ja kooli. Klassijooksul loeb osalemine, seal numbrit rinda ei panda. Kes soovib osaleda ka põhijooksul, saab numbri ning võib end panna kirja ka klassinimekirja osalejaks, lihtsalt jookseb pikema distantsi. Põhiline on aga see, et naudite liikumist ja toredat seltskonda, motiveerite ja toetate teineteist. Vahva oleks, kui kannate näiteks klassisärke või mingit ühist riietust (aga ei ole kohustuslik). 🙂

PÕHIJOOKS 5 KM:

Registreerimislink: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSczpvo7Zk53D8…/viewform

DAAMID
D14 kuni 14-aastased
D18 15-18-aastased
D19 19-34-aastased
D35 üle 35-aastased

HÄRRAD
H14 kuni 14-aastased
H18 15-18-aastased
H19 19-39-aastased
H40 üle 40-aastased

Kohapeal mõõdame ka elulisi näitajaid: vererõhku, vere hapnikusisaldust ja veresuhkrut, samuti on meil udupeened vidinad, mis võimaldavad mõõta isegi kolesterooli ja hemoglobiini. Demonstreerime ka esmaabi vahendeid ja mulaaže, nii et ka olulised teadmised saavad värskendatud.

Õhtut juhib ägedust täis õhtujuht Kristjan Lepp! Õhtusse mahub liikumist, tantsu, möllu ja loodetavasti rohkelt naerusuid! 🙂

Kuigi jooksul osalustasu ei ole, toome siiski kohale oma annetuskarbi. Kui keegi tunneb, et saab/soovib miskit sinna poetada, oleme väga tänulikud!:)