Saaremaa Spordikool on Saaremaa valla munitsipaalhuvikool, mis lähtub oma tegevuses kooli põhimäärusest, linna põhimäärusest, huvikooli seadusest ning teistest kehtivatest riiklikest ja kohalikest õigusaktidest.

Saaremaa Spordikooli õppekavas on 7 spordiala – jalgrattasport, judo, kergejõustik, korvpall, laskmine, võrkpall ja purjetamine.

Kuressaare Linnavolikogu otsusega lõpetati  Sihtasutuse Kuressaare Spordibaasid tegevus alates 01.01.2015. Sihtasutuse ülesanded, lepingud füüsiliste ja juriidiliste isikutega ning kõik lepingutega seotud õigused ja kohustused läksid üle Saaremaa Spordikoolile. Otsusest tulenevalt haldab spordikool alates 2015. aastast Kuressaare Spordikeskust, Kuressaare staadioni, kunstmurukattega jalgpallistaadioni, Kuressaare terviseparki, Kudjape terviseradu, Musumänniku discgolfi parki, Pargi tenniseväljakut jm. väiksemaid linnale kuuluvaid spordiobjekte.