tausta pilt

2023/24. aastal toimub laste spordisari Pühapäev Spordiga juba 16. hooaega! 

Traditsiooni jätkavad Saaremaa Spordikool koostöös lasteaedade liikumisõpetajate, kehalise kasvatuse õpetajate ja kergejõustiku treeneritega. Sarja peamine idee on tekitada lasteaia- ja algkooliealistes lastes huvi sportimise vastu ning suunata neid seeläbi juba varakult sellega tegelema. Sarja raames on neil võimalus lähemalt tutvuda erinevate kergejõustikualadega, põgusalt ka teiste spordialadega (nt korvpall, võrkpall, judo, jalgpall jt). Sarjast osavõtt tuleb kasuks eriti eelkooliealistele lastele, kuna kooli minekuks on neil alad juba tuttavad ning kehalise kasvatuse tundides on head tulemused kergemini saavutatavad.

Sarja teiseks eesmärgiks on tutvustada lastele kergejõustiku, aga ka laiemalt sportimise võimalusi Kuressaare linnas. Väike võistluselement igal etapil motiveerib ehk järgmiseks korraks mõnda ala ka rohkem harjutama. Võistlustel osalevatel lastel on tore võimalus oma võimeid proovile panna teiste eakaaslastega võisteldes ning erinevate etappide järel märgata ka oma sportlike tulemuste arengut.

Et etapid ei oleks nagu tavalised koolivõistlused, saavad ka lapsevanemad võtta osa neile mõeldud võistlusaladel, olles seeläbi spordi tegemisega lastele eeskujuks. Peale selle saavad lapsevanemadki meelde tuletada oma kunagisi tulemusi ning võrrelda neid praeguste resultaatidega. Pühapäev Spordiga on suurepäraseks võimaluseks veeta sportlik pühapäev koos perega. Sarjaga püüamegi liikumisharrastust noortele peredele lähemale tuua ja igapäevasemaks muuta.

16. hooajal on oodatud osalema lapsed, kes on sündinud 2013 ja hiljem ning nende vanemad ja vanavanemad. Mudilased saavad teiste omavanustega mõõtu võtta 19. novembril, 28. jaanuaril ja 24. märtsil Kuressaare Spordikeskuses kell 11 algavatel võistlustel, kus neil on kavas kaks kergejõustikuala. Lapsevanematele on nendel etappidel kavas üks võistlusala. Hooaja viimsasel etapil, 8. septembril (uue kooliaasta alguses) on lastel ja lastevanematel võimalus võistelda kolmel kergejõustikualal kell 11 Kuressaare Staadionil. Kõikidel etappidel laste võistluseks välja valitud spordialad (60 m jooks, 175 m jooks, kaugushüpe, pallivise, 6.-11.aastastele 60 m tõkkejooks, 8.-11.aastastele ka turboodavise ja kõrgushüpe) on neile võimetekohased. Lastevanematele on erinevatel etappidel kavas 60 m jooks, kaugushüpe ja kuulitõuge

Kõikidel etappidel algab päev soojendusvõimlemisega. Pärast võistlust toimub teise spordiala (nt korvpall, võrkpall jt) tutvustavate harjutuste tegemine.

Igal etapil saavad kõik noored sportlased šokolaadi ning diplomi oma tulemustega. Ka kõik võistelnud emad ja isad saavad diplomi ja meene.

Ühtlasi toimub kõikidel etappidel  loosiauhindade loosimine:

1) kõigi sportinud poiste vahel,

2) kõigi võistelnud tüdrukute vahel,

3) sportliku pere auhind, mis loositakse välja võistelnud lapsevanemate vahel.

Hooaja viimasel etapil tunnustame aktiivseimaid peresid.

Jälgi reklaami ja ole kohal, et veeta üks tore pühapäev perega sportides!