Saaremaa vallas on kasutusel elektrooniline huvihariduse register. Nimetatud register on aluseks õppetasu arvete väljastamisel ning seega on andmete õigsus huvihariduse registris väga oluline.

Lapse võib registri kaudu treeninggrupi liikmeks registreerida nii lapsevanem kui ka treener. Kui lapse lisab lapsevanem, kinnitab õpilase osalemise treeningutel treener. Kui lapse lisab treeninggruppi treener, peab lapse osalemise kinnitama lapsevanem. Lapsevanema jaoks on väga oluline oma lapse kuulumine treeninggrupi koosseisu kinnitada.

Vastavate toimingute tegemiseks peab minema huvihariduse registri kodulehele https://saaremaavald.ee/huviharidus, logima sinna ID-kaardiga sisse, valima ülevalt „lapsevanem“ ning selle alt saabki lapse Saaremaa Spordikooli vastava treeninggruppi liikmeks lisada või treeneri algatuse kinnitada. Ilma lapsevanema kinnituseta last spordikooli nimekirja ei lisata!  Kui siseneda huvihariduse registrisse esmakordselt, peab end registreerima ka kasutajaks ja sisestama registrisse enda kontaktandmed. Samas keskkonnas tuleb kontaktandmete muutuste korral ka huviregistris vastavad andmed ära muuta.

Kui tehnilistel põhjustel ei ole võimalik last elektrooniliselt huvihariduse registris treeninggrupi liikmeks lisada või kinnitada, võib täita taotluse paberkandjal ja selle treeneri või direktori kätte toimetada. Vastava taotluse leiate siit.

Juhul, kui õpilane soovib õppegrupist lahkuda, peab lapsevanem algatama huviregistris lapse lahkumise! Ilma seda tegemata võib juhtuda, et vallavalitsus väljastab jätkuvalt õppetasu arveid, sest laps on nimekirjas alles.

Probleemide korral pöörduge kindlasti treeneri või spordikooli direktori poole!