KURESSAARE GÜMNAASIUMIDE

SPORTMÄNGUDE KARIKAVÕISTLUSED

Juhend 2019

Võistluse eesmärk:

• selgitada välja Kuressaare linna parim gümnaasium sportmängudes
  • populariseerida sportmänge ja tõsta nende alade meisterlikkuse taset Kuressaare linna koolinoorte seas
  • aktiviseerida oma kooli spordipublikut läbi kahe kooli omavahelise konkurentsi

Võistlusalad:

poeglaste ning tütarlaste korvpall, -võrkpall ja -jalgpall.

Aeg ja koht:

Korvpalli võistlused toimuvad kolmapäeval, 6. märtsil 2019.a. Kuressaare Spordikeskuses, algusega kell 17.00 tütarlastele ja algusega kell 18.15 noormeestele.

Võrkpalli võistlused toimuvad teisipäeval, 26. märtsis 2019.a. Kuressaare Spordikeskuses, algusega kell 17.00 tütarlastele ja algusega kell 18.15 noormeestele.

Jalgpalli võistlused toimuvad kolmapäeval, 15. mail 2019.a. Kuressaare Staadionil algusega kell 17.00 tütarlastele ja algusega kell 18.30 noormeestele.

Osavõtjad:

Mõlemat gümnaasiumi esindab kooli poeglaste ning tütarlaste esindusvõistkond, mille koosseis moodustatakse vastava kooli õpilastest. Korvpallis ja võrkpallis on võistkonna suuruseks kuni 12 mängijat, jalgpallis kuni 14 mängijat.

Registreerimine:

Ülesandmislehed võistkonna mängijate nimede ja mängusärkide numbritega tuleb esitada võistluspaigas korraldajale hiljemalt 30 min enne mängu algust. Eelistatud särkide värvus: KG – sinine ja SÜG – valge.

Võistluste süsteem:

Kõigil aladel mängitakse ala rahvusvaheliste reeglite järgi.

Korvpallis on tütarlaste mänguaja pikkus 4 x 8min ja poeglastel 4 x 10min (4. veerandi 2 viimast minutit puhast aega); võrkpallis mängivad tütarlapsed kolmest geimist parima ja poeglapsed viiest geimist parima süsteemis; jalgpallis on tütarlaste mänguaja pikkus 2 x 25min ja poeglastel 2 x 35min (viigilise tulemuse korral selgub võitja karistuslöökide seeria järel).

Üldvõitja selgub kõigi tütarlaste ning poeglaste mängude järel punktide liitmise teel (iga võit annab võitja koolile 1 punkti, kaotus 0 punkti). Võrdsete punktide korral määrab üldvõitja viimase võistlusmängu (poiste jalgpalli) tulemus.

Autasustamine:

Mõlema kooli iga spordiala parimat mängijat autasustatakse eriauhinnaga. Iga mängu võitjat võistkonda autasustatakse vahetult pärast mängu lõppemist sportliku eriauhinnaga. Üldkokkuvõttes parimat poeglaste võitjat kooli ja tütarlaste võitjat kooli autasustatakse karikaga. Üldvõitjat kooli autasustatakse spordikooli poolt väljapandud rändkarikaga ja eriauhinnaga.

Lisainfo:

tel. 5661 9713 Kadri Pulk

Võistlusi viib läbi Saaremaa Spordikool koostöös gümnaasiumide kehalise kasvatuse õpetajatega.